Mobil Sağlık Araçları

Değişen dünya gelişen toplum ve ihtiyaçlar…

21. Yüzyılın en büyük pandemi felaketinde anladık ki dışarı çıkmak bir kamu kurumundan hizmet almak dahi büyük bir zorlukmuş. Hayatın akışında sıradan gelen birçok davranışımız aslında revize edilmesi ekstrem olaylara uygulanması ve ileri ki dönemlere göre düzenlemeler yapılması gereken alışkanlıklarmış. Toplumun çoğu modern dünyanın gereklerine bir nebze olsun aşinayken bir kesim tamamen bocaladı market alışverişini dahi mobil olarak gerçekleştiremedi ve büyük zorluklar yaşadı.  Oysa ayağımıza gelen hizmetler teknolojik imkânlar farkında olmasak da hem sağlık açısından hem psikolojik olarak bizi destekledi.

Önümüzde büyük bir pandemi örneğiyle anladık ki bazı durumlarda insanların hizmet kurumlarına ulaşması pek mümkün olmuyor. Bizde her zaman olduğu gibi ileri görüşlülüğümüzü yirmi sekiz yıllık tecrübemizle birleştirerek zor günler geçiren dünya sağlığının yükünü hafiflettik. Her durumda hayatın içinde hayata karışan araçları dün olduğu gibi bugün de sizlerin hizmetine sunmaya devam ettik.

1993 yılından bu yana hizmet verdiğimiz sağlık araçları sektöründe öncü firma özelliği taşıyoruz. Araçlarımız sağlık sektörü için özel dizayn edilmiş olup mobil bir araçta olması gerekenler resmi gazetede belirtilen esaslara göre düzenlenmiştir.

Mobil sağlık araçlarımızda hastane ortamında sunulan birçok kolaylık sunulmaktadır. Özellikle ön tanı yapılabilmesi ve daha çok kişiye zamandan bağımsız ulaşılabilmesi amaçlanmıştır.

Araçlar iç dizayn olarak ergonomik ve ekonomik kullanım sunar hem kalite hem güç bakımından özel üretilen araçlarımız Sadece acil hizmetler amaçlı değil bir çok farklı sağlık alanı için kullanılabilir.

Mobil klinik: Değişen dünya ve gelişen toplumda zaman en kıymetli varlığımız ve söz konusu sağlığımız olsa dahi çoğu zaman vakit bulamıyoruz. Bu tip durumlarda özellikle merkezi noktalarda ,meydanlarda büyük  ve kalabalık işyerlerinde  askeri alanlarda sahrada   Askeri tesisler, Belediyeler, Kırsal alanlar, Sivil afet kuruluşları veya buna benzer alanların haricinde küçük yerleşim bölgelerinde de bina olmaksızın halkın klinik ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte donatılmıştır. Özellikle ön işlemler için zaman kaybının önüne geçilmiş olur Standart özelliklere sahip olan modeller ihtiyaca bağlı olarak daha fazla tıbbi ekipman ile opsiyon olarak da sunulabilir. Kullanıcının talebine bağlı olarak alternatifler geliştirebiliriz, istenilen ekipman veya teçhizatları da opsiyonel olarak arttırabiliriz. Seyyar acil veya yoğun bakım üniteleri de geliştirilebilir. Bu ürün sağlam bir yapıya sahiptir bu sebeple nakliye aşamasında zarar görmez, istediğiniz bölgeye sevk edilerek personel dahilinde hemen kullanıma hazır haldedir.

Mobil Laboratuvar Aracı; Sadece sağlık sektöründe değil, aynı zamanda e-analiz gerektiren tüm mecralarda kullanımı sağlanan mobil laboratuvar aracı, teknolojik donanımları açısından oldukça lüks ve kaliteli bir sistemdir. Genellikle acil durum müdahale merkezleri, çevre analiz merkezleri ve iletişim merkezlerinde kullanıldığı görülmektedir. Tam donanımlı olduğu için ulaşılması en güç alanlarda bile faaliyet gösterilmesinde etken olduğunu söylemek mümkündür. Günümüz koşullarında, özellikle de kırsal kesimlerde sağlık alanında aksaklıklar söz konusu olmaktadır. İnsanların sağlık açısından yaşadıkları bu sıkıntıları gidermek için, her daim ulaştırılması mümkün olan araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Her bölgeye kolayca ulaşım sağlayan mobil laboratuvar araçları, gezici nitelik taşıdıklarından, kırsal kesimlere sağlık hizmetlerinin götürülmesine olanak sağlamaktadır. İnsanların bu kesimdeki sağlık ihtiyacını gidermek ve onlara daha iyi yaşam ve ulaşım koşulları sağlamak açısından bu tür araçların önemi inkar edilemez.

Araçlarda kullanılan aletler en iyi ve lüks ürünler kullanılarak seçildiği için sağlık konusunda sağladığı imkanlar bir hayli donanımlıdır. Mobil laboratuvar araçlarındaki donanım sayesinde iletişim ve acil durum ihtiyaçlarının giderilmesi de sağlanacaktır. Mobil laboratuvarların yanı sıra kadın hastalıkların doğumun yüksek olduğu kış aylarının çetin geçtiği köyler ve kırsal yaşamda kadın hastalıklar ve doğumlar için olmazsa olmazlardan biri de mobil jinekoloji araçlarıdır. Ülkemiz ve dünyada halen tamamen çözülememiş kadın hastalıkları ve bebek ölümleri büyük çoğunluğu kırsal kesimde hastanelere ulaşma imkanı olmayan ya da coğrafi şartlardan kaynaklanan engellerden dolayı evde doğum yapan annelerde görülmektedir. Özellikle anne bebek ölümlerinde jinekolojik muayeneler önleyici unsurdur. Kadın hastalıklarını önleyici ön tanı ve tedaviler araçlarımızda yapılabilmektedir.

Mobil diş :Nüfusun tamamının genel tıbbi bakıma ve özellikle diş hekimliği hizmetlerine erişmesi gerektiğini baz alarak, basit ve verimli mobil tarama ve diş bakımı birimlerini daha teknolojik ve daha kullanılabilir durumda sunuyoruz Bağımsız olarak yeterli donanıma sahip Mobil Diş Kliniği üniteleri ile kırsal kesimdeki ve zaman ve mekandan bağımsız hastalara hizmet verilebilmektedir. Bir diş hastanesi oranında ekipmanlar aracın içinde rahatlıkla kullanılabilir şekilde sunulmaktadır. Doğru, güvenilir analiz verilerinden faydalanır, yatırımınızı hızla geri kazanırsınız. Daha kalıcı bir deney tesisinin oluşturulması sayesinde projede olabilecek gecikmeleri önlersiniz. Sevkiyat gecikmelerini azaltırsınız. Çalışmanızın temel noktaları üzerine odaklanırsınız. Esneklik kazanacaksınız – mobil laboratuvar hizmetimiz, ihtiyaçlarınıza en uygun deney programını seçmenize olanak sağlar. Ne kadar uzakta olursanız olun, deneyim ve uzmanlığımızdan anında faydalanabilirsiniz.                                                                                                                                            

Mobil Göz: Sahrada kullanım amacıyla tasarlanmış olup ve hastalara temiz bir ortamda hizmet verebilmesi sağlamaktadır. Ön tanı yapılabilmesi gerekli tedavilerin uygulanabilmesi için gerekli ekipmanlar araçta sunulabilmektedir.

Mobil hastaneler: Küçük bir hastane formatında afetler, özel durumlar sahra hastaneleri gibi anlık gelişen olaylarda kurulabileceği gibi. Şartların yetersiz olduğu durumlarda kurulur ve tam teçhizatlı hastane şartlarının sağlandığı ortam oluşturulur. Hastaneyi ve sağlık alanlarını en zorlu ulaşılamaz noktalara dahi ulaştırır. Sağlık sektörünün giderek önem kazandığı dünyamızdan geri kalmamak adına teknolojik imkanları ilk biz uyguluyor geliştiriyor sizlere sunuyoruz.

Enak olarak dünyanın her yerindeki müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerine göre “Mobil Sağlık Araçlarını” amaçlarınıza uygun olarak dizayn ediyoruz. 1993 yılında Almanya’da başladığımız faaliyetimize 28 yıllık tecrübemizi Türkiye’de sürdürmekte ve dünya çapında ihracat yapmaktayız. Türkiye’de en doğru ve üstün kaliteli ve güvenilir teslimatı sağlayan, kişiye özel çözümlerin yanı sıra başarımızın bir parçası olan rekabetçi fiyatlar ve hızlı servis ile müşteri memnuniyetini taahhüt ediyoruz.Bir cevap yazın

EnglishFrenchGerman
× Whatsapp